top of page

אזהרת מסע

אזהרות מסע של משרד החוץ מתפרסמות חדשות לבקרים. אין לנו את היכולת להגיב עליהן, רק נדגיש כי בתקופות החגים פסח וסוכות הן אזהרות קבועות ברוטינה של שנים רבות. אם תצא אזהרה חמה על מרוקו, גם אנו לוקחים זאת בחשבון, בינתיים אין אחת כזאת.

ישראלים רבים מטיילים במרוקו,משנות השבעים ועד היום לא אונה להם כל רע. המלך הצהיר לא אחת שהישראלים הם אורחי המלך במרוקו, ואבוי לזה שינסה לפגוע בהם.מטיילים בקבוצות מאורגנות מלווים במדריך שמכיר את המקום ויודע לאן ומתי לקחת אותם.

הבעיה המטרידה ישראלים רבים שבאים למרוקו היא הפוליטיקה של המזרח התיכון. המרוקנים מעורבים במה שקורה אצלנו בארץ וכמובן,יש להם דיעה נחרצת לגבי הפיתרון אבל, מכאן ועד פגיעה בתייר הישראלי, הדרך אינה קיימת. אל תנסו להשפיע על המרוקנים הם לא יאהבו את זה.

כייסים

שימו לב !!! גנבים וכייסים הם מעטים מאוד אם בכלל... ! אני אומר זאת באחריות מליאה, מה כן יש ? יש תיירים לא אחראיים, שגורמים לגנב לשדוד אותם. הליכה בלילה ברחובות שוממים , זה קריצה. מבוגרים טועים שהולכים לבד,קריצה !

תיקים פתוחים ועוד טעויות שמפתות את העני לשדוד. החוק במרוקו לגנב הוא חמש שנים ללא משפט.אנחנו מדמיינים את הכייס הטיפוסי מלוכלך, צעיר , וחשוד. אל תטעו הוא לרוב יהיה יותר מבוגר, לבוש יפה ולא חשוד.מקומו צפופים יכולים להיות סביבה נוחה. לא לשים פלאפונים בכיס האחורי, זאת יכולה להיות הפעם האחרונה שראיתם אותו. פלאפונים נגנבים בכמויות במרוקו.

ישנה שמועה הרווחת כי במרוקו ניתן לעשות הכל בתמורה לשוחד, היו ימים כאלה עוני והמשכורות הנמוכות גרמו לתופעה. ימים משתנים. ניסיון כזה יכול להיתקל בסירוב במקרה הטוב. או שתתקלו באדם מתוחכם שיקבל את השוחד ותחפשו

אותו...

police_edited.jpg

יהודים במרוקו

בראש כותרת ניתן בוודאות לומר, כי מרוקו אינה עוד מדינה מוסלמית שאנו מכירים. התקופה הצרפתית בין השנים 1912 - 1956 בלי שום ספק שינתה את הווי החיים במרוקו ואף, הרחיקה בלא מעט את מרוקו מהמאפיינים הדתיים, תרבותיים של מדינות העולם הערבי מוסלמי. בית המלוכה הנוכחי (העלאווי) ששולט משנת 1666 ועד היום, הפגין אהדה יתרה ליהודים שחיו בקירבו וזאת בלשון המעטה. עם כל זה מרוקו עדיין שייכת לעולם הערבי והמלך משמש מחזיק תיק "ירושלים" בליגה הערבית.

ישראלים מטיילים במרוקו,משנות השבעים ועד היום לא אונה להם כל רע. המלך הצהיר לא אחת שהישראלים הם אורחי המלך במרוקו, ואבוי לזה שינסה לפגוע בהם.ככלל אני לא מכיר שום מגבלת תנועה במרוקו. ניתן להסתובב חופשי ביום ובלילה, תוך נקיטת אמצעי זהירות כלליים כמו בכל מדינה אחרת.

טיסות


טיסות ישירות למרוקו אין עדיין,על כן הדרכים להגיע למדינה זו, היא דרך חניית ביניים באירופה.לא רבות הן חברות התעופה שמטיסות עם חניית ביניים מתל אביב לקזבלנקה, בידועות שבהן אלאיטליה, טורקש אירליינס, איר פראנס, לופטהנזה, איבריה ועוד שילובים שונים עם טיסות שכר ליעד ביניים ומשם לקזבלנקה. רצוי להתמקד בחברת תעופה אחת, אם מטעמי נוחיות, אתם לא רואים את המזוודות בחניית הביניים, או אינכם צריכים לעבור תהליך של אישור הוויזה שלכם למרוקו בחניית הביניים. 

שימו לב !!! גנבים וכייסים הם מעטים מאוד אם בכלל... ואני אומר זאת באחריות מליאה, מה כן יש ? יש תיירים לא אחראיים, שגורמים לגנב לשדוד אותם. הליכה בלילה ברחובות שוממים , זה קריצה. מבוגרים טועים שהולכים לבד,קריצה ותיקים פתוחים ועוד טעויות שמפתות את העני לשדוד. החוק במרוקו לגנב הוא חמש שנים ללא משפט.

bottom of page