top of page
IMG_1649.JPG

איחוד האמירויות הערביות
United Arab Emirates

flag gif.gif

אבו דהאבי
עיר הבירה

העיר אבו דהאבי עיר הבירה של האמירויות שייכת לאמירות אבו דהבי יושבת על שטח של 1000 קמ"ר מרוחק 250 מ' מהמפרץ הפרסי.מרכז העניינים באבו דאבי עובר מהעיר התחתית הישנה לאי יאס, שהוא גולת הכותרת לתייר. עולם הפרארי, יאס מול, וורנר ברוס סטודיו, פורמולה 1 ופארי שעשועים ומים. גשר שייח' זאיד מחבר את האי לעיר. אי נוסף שמושך אליו תשומת לב הוא האי סעדיאת בו נמצא מוזיאון הלובר אבו דהאבי, סעדיאת מנראת ועוד פרויקטים שנמצאים בשלבי בניה או תכנון. אתר נוסף ללא ספק אחד היפים באמירויות הוא מסגד שייח' זאיד שנמצא בסמוך לפארק חליפה.

לדף העיר אבו דהאבי  לחץ כאן

עוד חמש 
אמירויות

תמיד נדמה כי האמירויות זה דובאי ואבו דהאבי. טעות מיסודה חמשת האמירויות האחרות לא פחות יפות, מושקעות ומעניינות. שארג'ה, אום אל קוואין , ראס אל ח'איימה, פוג'יירה ועג'מאן. מתוך כל השבע עג'מאן היא הקטנה מכלל מדינות האיחוד. ראס אל ח'איימה היא הצפונית וגבולה הימי עם מדינת קטאר אך כולן כולל דובאי פרושים לאורכו של 120 ק"מ של חוף. לפוג'יארה שפונה אל מפרץ עומאן ולא כשאר האמירויות הפונות למפרץ הפרסי.אם אפשרי לעשות מאמץ קטן, רק 40 דקות נסיעה צפונית לדובאי אל העיר השלישית בגודלה שארג'ה תחכה לכם הפתעה נעימה מאוד.

דובאי
האמירות השניה

דובאי עיר נמל שהפכה למרבז מסחרי הגדול בפדרציה. יער של גורדי שחקים שהם מרכזים מסחריים בינלאומיים המאגד בתוכם תאגידים מהעולם כולו. הפכה עם השנים לעליה לרגל של תיירות מהעולם. אוכלוסיתה היא הגדולה באמירויות. כמעט שלושה מיליון תושבים. חלק נכבד מכלכלת האמירויות מניעה האמירות של דובאי  אטרקציות תיירותיות פרושות לאורכה ולרוחבה של העיר. כמה ימים בעיר ותחוש כאילו שסיימו את בנייתה רק אתמול. העיר שנוסעת בשתי קומות כביש תחתון ומערכת גשרים ומנהרות שמכניסות ומוציאות אותך מהעיר במספר דקות. המטרו שנחשב למתקדם ביותר במדינות ערב. לדף העיר דובאי  לחץ כאן

 איחוד האמירויות הערביות

איחוד האמירויות הערביות  UAE) United Arab Emirates) היא פדרציה של 7 אמירויות שנמצאות על חופו המזרחי של חצי האי ערב. שבעת האמירויות הן: אבו דהאבי (הבירה) שהיא גם הגדולה בשטחה מכל האמירויות. אוחזת בשלושת רבעי השטח הכולל של הפדרציה. אבו דהאבי בגבולותיה הדרומיים גובלת לערב הסעודית. אזור מדברי שרבוי בנפט המעשיר את האמירויות הכריזו על איחוד בשנת 1971 והקימו פדרציה מוקפת במדינות ערביות כשלאירן עדיין סכסוכי גבול עם האמירויות. סכסוך כזה היה לאמירויות גם עם ערב הסעודית שלהגיע לפתרונו בעקבות להסכם בין האמירויות לסעודיה בשנת 1974.

logo_pegasus (1).png

טיולים מאורגנים לעולם 

החלה ההרשמה לטיולי מרוקו ואיחוד האמירויות

03-6374000  

פרטים ניתן לקבל כאן

בדף צור קשר

muhamed bin zayed al nahian.jpg

מוחמד בן זאיד אל נהיאן

יורש העצר והנשיא בפועל

נולד ב 11 מרס 1961. הוא נסיך הכתר של אמירות אבו דהאבי וסגן המפקד העליון של צבא האמירויות.משנת 2005 משרת כנשיא האמירויות בפועל בגלל מחלת אחיו שייח' חאליפה.הוגדר ע"י הניו יורק טיימס כאיש החזק בעולם.

zayed bin sultan al nahyan.jpg

זאיד בן סולטן אל נהיאן ז"ל

שליט אבו דהאבי 30 שנה

נולד בשנת 1918 בעיר אבו דהאבי בן לסלמן בן סולטן אל נהיאן.בשנת 1966 הפך לאמיר אבו דהאבי וב 1971 לנשיא האמירויות הראשון שירת עד יום מותו ב- 2 לנובמבר 2004. מכונה בפי כל "אבי האומה". נפטר כשהוא בן 86 קבור במסגד החדש באבו דהאבי.

חאליפה בן זאיד אל נהיאן

נשיא האמירויות 

khlifa bin zayed al nahayan.jpg

נולד 7 ספטמבר 1948 בעיר אל עין. מונה לשליט האמירויות 2 נובמבר  2004 ולמחרת הפך לנשיא האמירויות. נשוי לשמסה ולהם 8 ילדים. יורש העצר אחיו למחצה, מוחמד בן זאיד אל נהיאן. (משמאל) נכנס לתפקד בפועל כנשיא בגלל שבץ מוחי של חאליפה בשנת 2014

מוחמד בן ראשיד אל מכתום

סגן נשיא, ראש ממשלה ושליט דובאי

mouhamed bin rashid al maktoum.jpg

נולד 15 ביולי 1949הוא סגן הנשיא ראש הממשלה ושליט דובאי. האיש שהפך את דובאי לעיר גלובלית מסחרית הגדולה באמירויות. יש לו יד ורגל בכל מה שנבנה בעיר. תמיכה גדולה בפרויקטים גדולים כגון : ג'ומיירה

bet hnesset.jpg

יהדות

הקהילה היהודית באמירויות קטנה ומוערכת בכ-150 משפחות כ- 3.000 נפש. רב בקהילה מרק שנייר חבר בקרן להבנה אתנית. היהודים לרוב בדובאי מעריכים מאוד את המדינה על חוקיה ומנהיגה. בשנת 2016 מונה שר לסובלנות ומאז האמירויות תומכות בביהכנ"ס היחידי באמירויות שנמצא בדובאי. מסעדות כשרות ישנן בדובאי ופועלות בלא מפריע. בעקבות הסכם השלום (אברהם) מתוכנן להבנות בית כנסת נוסף באבו דהאבי.
בדובאי יש תלמוד תורה בניהולו של הרב לוי דוכמן. נשיא הקהילה היהודית באמירויות הוא סולי וולף. גם כאן שליטי האמירויות מעניקים ליהודים החיים בה. חופש פולחן מלא ואף שיתוף פעולה שמקנה ליהודים לחיות בבטחה שרובם בעלי עסקים התורמים לכלכלת האמירויות.

IMG_1256.JPG

  נצרות והינדו

הנצרות הקתולית והפרוטסטנטית באמירויות היא הרוב במיעוט הנוצרי. מוצאם של הנוצרים לרוב מאפריקה ומאירופה. מעטים מגיעים מהמזרח התיכון לבנון וסוריה. באמירויות ישנם 45 כנסיות ובאפריל נפתח הקדוש האחרון המשמש לשירותי פולחן שבועיים. חופש הפולחן לנוצרים נשמר גם כאן. האינדואיזים והג'איניזם מגיע לאמירויות עם קהילת העובדים הזרים מפאקיסטן. הסיק גורדווארה בתי תפילה לקהילה ההינדית השליט של דובאי תרם את שטח האדמה כדי לבנות את המקדש היחידי באמירויות. ניתן לומר כי העובדי הזרים באמירויות מביאים איתם בליל של דתות. רק הבנה וסובלנות מאפשרת אורח חיים של כל אחד יחיה באמונתו בחלקת האלוהים שלו. בציבור דת האיסלאם היא הקיימת.

IMG_2190.JPG

איסלאם

דת האיסלאם היא דת רשמית באמירויות 85 אחוז מהמוסלמים הם סונים 15 אחוז הם שיעים. האסכולה השלטת באיחוד האמירויות היא החנבלית המחמירה. המועצה הפדרלית לאיסלאם מפקחת על מסגדי הסונים על הנאמר בהם ועל כל נושא הצדקה. לשיעים יש מועצת "ג'עפרי" שמפקחת על הנעשה במסגדים השיעים. האמירויות אינן מממנות מסגדי שיעים רק עפ"י דרישה כספית. חופש הפולחן של השיעים נשמר אך לא מופץ בציבור. את האשורה, החג של עשירי לחודש מוחרם נחגג בבתים ויש איסור לחגוג בציבור. דיני השריעה באה לידי ביטוי בעניני משפחה כמו: נישואין, גירושין וירושות. השריעה אינה תקפה לכאלה שאינם אמירתים לגבם הדת השלטת במדינת המוצא היא התקפה. איחוד האמירויות משתחררת בקצב איטי מההחמרות כדי לקבל את פניהם של מיליוני התיירים הפוקדים אותה.

ממשלת איחוד האמירויות הערביות

הרשימה מטה הינה חלקית, בחרנו את השרים החשובים והמעניינים

HH abella.jpg

שייח עבדאללה בן זאיד נהיאן

שר החוץ ויחסים בינלאומיים

נולד ב 30 אפריל 1972 באבו דהאבי נשוי ואב לחמישה ילדים. הוא הבן של שייח' זאיד בן סולטן אל נהיאן. היה נציג האמירויות בחתימה על הסכם השלום עם ישראל בבית הלבן.

sar hapnim.jpg

שייח' סיף בן זאיד אל נהיאן

סגן רוה"מ ושר הפנים

יליד 1968 בעל תואר ראשון במדעי המדינה. עשה כמה תפקידים צבאיים מ- 2004 מכהן כשר הפנים 5 שנים אח"כ התמנה לסגן ראש הממשלה.

sar hakalkala.jpg

חאמד בן ראשיד אל מכתום

שר הכלכלה

נולד ב- 25 דצמבר 1945 (בן 75) בדובאי אחד מארבעת הבנים של שליט דובאי ראשיד בן סעיד אל מכתום. הוא ואחיו רוה"מ בוגרי קמבריג' בריטניה.כיום משרת כשר האוצר

sar hamishpatim.jpg

הסולטן סעיד אל באדי

שר המשפטים

נולד בשנת 1962 באבו דהאבי משנת 2018 הוא שר המדינה. בוגר אוניברסיטת לואיס וקלארק אורוגון ארה"ב. הוא מונה בצו של השליט שייח חאליפה.

sarat hatarbut.jpg

נורה אל כאעבי

השרה לתרבות ופיתוח ידע

החל מה- 5ביולי 2020 היא מכהנת כשרה לתרבות ופיתוח הידע. לפני שימשה כשרה למועצה הפדרלית תואר ראשון בומנות ומינהל עסקים

sar habriut.jpg

עבד אל רחמן מוחמד אואיס

שר הבריאות

יליד שנת 1967 תפקידו הממשלתי הראשון היה שר התרבות ושר הנוער. תואר ראשון בחשבונאת. מ2013 הוא מכהן כשר הבריאות 7 שנים היה כסגן

sara tezunati.jpg

מרים בינת מוחמד אלמהירי

השרה לביטחון תזונתי

בעלת תואר שני בהנדסת מכונות בגרמניה. טיפלה במשאבי המים עד אוקטובר 2017 עת מונתה לשרה. היא הקימה את "עמק המזון" מרכז טכנולוגי למזון, להבטיח מזון עד 2051 

sara lanoar.jpg

שאמה בינט סוהיל פאריס  מזרוי 

השרה לנוער

נולדה בשנת 1993 (בת 27) מונתה לשרה בשנת 2016 כשהיא בת 24 אז השרה הצעירה בעולם. בעלת תואר ראשון בכלכלה. מעוטרת בפרסים ושרת הנוער.

sar hakhinukh.jpg

חוסיין איברהים אל חמאדי

שר החינוך 

הוא התמנה לשר החינוך ביולי 2014 הוא משמש גם ועד הנאמנים של המכון לטכנולוגיה. הוא נולד בשנת 1966 הוא בן 54

sar haenergia.jpg

סוהיל אל מאזראווי

שר האנרגיה

הוא יליד העיר דובאי 3 ביולי 1973 סיים תואר בהנדסת נפט בשנת 1996 שימש כסגן מנכ"ל בחברת נפט וגז מובאדלה ב- 2013 מונה לשר האנרגיה של האיחוד 

bottom of page