top of page

דובאי 

dubai.png
IMG_0875.JPG

Dubai

דובאי

Dubai

דובאי

IMG_0459.JPG
dubai.png

הנמל היווני

מבקר ישראלי באיחוד האמירויות

למבקר הישראלי באמירויות : הביקור של ישראלים באמירויות אחרי הסכם השלום, הינו

כרטיס כניסה לאחד המקומות המדהימים ביותר לנופש מהנה מלא אטרקציות. ניתן להנות, יחד עם זאת חובה לשמור על הכללים.
האמירתים מאוד אדיבים, שקטים ותרבותיים. התנהגות לא תרבותית במקומות ציבוריים יכולה ליצור לכם בעיה שיכולה להסתיים בתחנת המשטרה. בואו נשתחרר מהתפיסה שאנחנו מפרנסים את כל העולם. במקרה באמירויות כסף לא חסר להם.

לישראלים שומרי הכשרות, מספר מוקדים בדובאי נותנים שירותי אוכל כשר ניתן למצוא אותם באינטרנט. פה נגיש לכם את שירותי המטבח הכשר של חב"ד דובאי באזור ג'ומיירה כמו כן בית כנסת לתפילות, מקוואות ואף תלמוד תורה. נזכיר כי לאמירתים בואו נראה להם את הפנים היפות של התייר הישראלי ויש כאלו.

IMG_0596.JPG
dubai.png

פאלם ג'ומיירה

כללי התנהגות באיחוד האמירויות

העיר  שהפכה לעיר מודרנית ומקבלת בסבר פנים יפות את התיירים הפוקדים אותה בהמוניהם. כללי ההתנהגות של התיירים בדובאי, ליברלים במעט משאר ששת האמירויות. מבחינה חוקית מותר ללא מוסלמי לשתות אלכוהול באזורים המותרים לכך (מלונות, או עסקים שקיבלו היתר לכך)קוד הלבוש הנשי בדובאי, אף הוא מתירני בגבולות הטעם הטוב. מכנסיים לנשים אינה עבירה כלל וכלל. חולצות טריקו קצרות וארוכות מותרות.בכניסה למקומות קדושים יש לכסות כתפיים חשופות. בדובאי מבינים את הערך הכלכלי שבתיירות אך, מה שמותר לתייר אסור לאזרח האמירתי.

20201128_112315.jpg
dubai.png

קניון האמירויות ענק...

דובאי העיר בעלת האפשרויות הבלתי מוגבלות

העיר דובאי היא השניה בגודלה באמירויות שטחה 4.200 קמ"ר ואוכלוסיתה הגדולה מבין האמירויות 3.3 מיליון תושבים בכל המטרופולין שלה.העיר נוסדה ב-1833 ע"י שבט שנקרא ה"שאחבוט" עד אז היתה כפר דייגים קטן של 700-800 תושבים.באני יאס ובכפוף לשלטון אבו דהאבי.בעקבות מריבות שבטים פלשו אליה שבט אל בו פלאשה והקימו בה את שושלת אל מכתום.ב-1901 הקים בה מכתום בן אשר אל מכתום נמל מסחרי ליצוא ויבוא סחורות ללא כל מיסוי. עד שנות השלושים, נחשב הנמל בדובאי לאזור סחר באבני הפנינה וכבר אז כספי הרווחים מסחר זה, הושקעו להקמות חברות ולבניית תשתיות. שנות החמישים והשישים היו שנות הפיתוח של דובאי. טלפון, חשמל, תחבורה ועוד... עשו אותה למעצמה מסחרית.

dubai.png
דובאי
האמירות השניה בגדולה מבין האמירויות (2018)

שטח המטרופולין שלה 3885 קמ"ר (5.0%)

מספר אוכלוסיתה הגדולה באמירויות  4.2 מיליון תושבים (42.8%)

האמיר של דובאי מוחמד בן ראשיד אל מכתום סגן הנשיא וראש הממשלה.

בורג' חאליפה 

IMG_0459.JPG
dubai.png

הנמל היווני

העיר מתפתחת בקצב מסחרר כדי לא להסתמך רק על נפט

דובאי התרכזה במגוון רחב של תוכניות פיתוח ובנייה שנועדו לקדם תיירות, תחבורה ותעשייה. נמל ראשיד (נמל מים עמוקים על שם שייח' זאיד האמיר) נפתח ב 1972, וכן המזח היבש הושלמה בשנת 1979. במאמץ להגביר ההשקעה התעשייתית, ג'בל עלי (Jebel Ali) הנמל ומרכז תעשייתי הוכרז אזור מסחרי חופשי בתחילת שנות השמונים; המהלך הצליח במידה רבה, וחברות בינלאומיות רבות הגיבו בחיוב על ידי פתיחת מתקנים שם. פרויקט הפיקוח על פורט ראשיד וג'בל עלי נלקח על ידי רשות הנמלים בדובאי בראשית שנות התשעים, שנרתם למשימה. 

20201203_175430.jpg
dubai.png

גלו גארדן חוויה משםחתית

האטרקציות בדובאי הן מעל ומעבר לכל דימיון

האטרקציות בדובאי הן מעל ומעבר לקווי הדמיון האנושי. בכל פינה שתסתובבו בעיר הזאת ניחן כי נעשתה מלאכת מחשבת של ממש בבניית העיר המדהימה הזאת.הבילוי הוא כמעט אין סופי. בילוי משפחתי כשלילדים נתח נרחב של גני שעשועים , פארקי מים מושקעים ובכלל חנויות לילדים בקניונים הענקיים בעיר.המבוגרים להם נבנו אטרקציות,מוזיאונים ומרכזי קניות שלבקר בהם ייקח לכם למעלה משבוע אל תתפתו לדילים זולים וקצרים. נקודה נוספת : העיר דובאי בהחלט עיר תיירותי ברמה גבוהה אך, מבט דרומה נמצאת עיר הבירה אבו דהאבי ממש במרחק נגיעה. קחו אותה בחשבון היא יפה מעניינת ובה האטרקציות היפות באמירויות. 

dunes.jpg
dubai.png

פעילות מדברית מכל הסוגים

התחשבות במזג האוויר באמירויות מכרעת

באמירויות האזור מדברי ברובו, בחודשי הקיץ הטמפרטורה עולה עד 50 מעלות צלזיוס ביום ו-30 מעלות בלילה. ולמרות שאין מטר מרובע אחד בנוי בדובאי שאינו ממוזג, ההחלטה להגיע בחודשי הקיץ אינה מומלצת כלל וכלל. כל עיר באמירויות תמצאו כמה פארקי מים שיא עונת התיירות באמירויות, גולשת אל החודשים דצמבר ינואר ועד מרץ אפריל חודשים שהעיר  נסבלת. החום ביום טמפרטורה של 30-32 מעלות ביום. בלילה 18-23 מעלות. טמפרטורה שמאפשרת פעילות כלשהיא  מבלי לסבול
חייבים לדעת
הזמן מלונות 3 חודשים לפני ההגעה.
המדינה דתית הימנע מלהגיע בחודשי הרמדאן

מצלמות מיוחדות וטאבלטים חשודים. הימנע !

נהגי מוניות לא בהכרח מכירים את הכתובת.

פעילות מדברית מומלצת אחה"צ 14:00-22:00

Burj Khalifa - בורג' חאליפה

fountain.jpg

המזרקות

מהשעה 13:00 כל שעה ב 19:00 המופע

מסביב למגדל הוקם פארק בן 110 דונם, הכולל בריכות מים ומזרקות. "המזרקה של דובאי", הממוקמת בפארק, היא אחת המזרקות הגדולות בעולם. רוחבה 275 מטרים, וסילוני המים שלה מגיעים לגובה של כ-150 מטרים. במזרקה משולבת תאורה מתחלפת של 6,600 נורות, נעימות מוזיקליות נשמעות ברקע, והיא מציגה מופעים בשעות קבועות.

IMG_0884.JPG

הגובה

הבנין הגבוה בעולם

בורג' ח'ליפה הגיע לגובהו המירבי  828 מ' כבר ב-17 בינואר 2009,  ועם חנוכתו ב-4 בינואר 2010 הוא החליף את בניין טאיפיי 101(509 מ') בתור הבניין הגבוה ביותר בעולם. בורג' ח'ליפה הפך גם למבנה הגבוה בעולם מכל סוג, והחליף את אנטנת הרדיו של ורשה, שגובהה היה 646 מטר לפני ושקרסה ב־1991.

khalifa.jpg

בורג' חאליפה

יוזמה אמירתית ביצוע דרום קוראני

יוזמת הפרויקט היא חברת עמר מדובאי, והוא נבנה על ידי חברת "סמסונג" הנדסה ובנייה מקוריאה הדרומית.

האדריכל האמריקני אדריאן סמית' המגדל נקרא במקור "בורג' דובאי", אך שמו שונה ל"בורג' ח'ליפה" על שם נשיא איחוד האמירויות הערביות ושליט אבו דאבי, ש'ייח' ח'ליפה בן זאיד אל נהיאן, והוא נקרא היום "בורג' חאליפה". 

IMG_0845.JPG

ביקור במגדל

הכניסה למגדל מקניון דובאי

להזמנת כרטיסים באתר :
בורג' חאליפה כתובת מייל: artanddesign@burjkhalif

כרטיס לבורג' חאליפה כולל כניסה לאקווריום בדובאי מול. ניתן לרכוש במקום במשרד AT THE TOP הגעה דרך קניון דובאי.

הגעה לקומה 148  359 דרהאם

הגעה לקומה 124  129 דרהאם

המזרקות במתחם מופעלות משעה 13:00

כמעט בכל שעה עגולה. ללא כל תשלום.

IMG_0484.JPG

חלוקה של המגדל

קומה 148 הגבוהה לתצפית

את 37 הקומות התחתונות של הבניין מאכלס בית מלון, בעיצובו של ג'ורג'יו ארמני, הכולל 160 סוויטות, ואת הקומות 45 עד 108 מאכלסות כ-700 דירות. בקומות 123 ו-124 ממוקם מצפה, בקומה ה-76 נבנתה בריכת שחייה חיצונית, ושאר קומות הבניין משמשות למשרדים. מצפה נוסף בקומה 148.

IMG_0411.JPG

טכניקות

שאיבת בטון והעלאת מים לגובה

יציקה ושאיבת הבטון, בכדי ליצור בטון בעל חוזק דחיסה גבוה. היה צורך בבטון קר על כן הוא הועלה לבניין רק בשעות הלילה. המים בתערובת היה מהול ברסיסי קרח.

מערכת המים בנויה בתכנון רב. המגדל צורך 946.000 ליטר מים ליום. על כן משתמשים במאגרי מים בערך כל שלושים קומות וכמו כן באזור חדר הצמחים.משקל הבטון במגדל שווה למשקלם של 100.000 פילים בזמן נתון ישנם 10.000 אנשים במגדל. 

IMG_0916.JPG

בורג' אל עראב

dubai.png

הינו מלון מבין המלונות הגבוהים בעולם ומחזיק בתואר המלון היחידי בעולם בעל 7 כוכבים. הוא נמצא 280 מ' מהחוף ג'ומיירה על אי קטן שבנייתו החלה בשנת 1994 כ-2000 עובדים לקחו חלק במלאכה. הוא בצורת מפרש מדגם ה"ספינקר WS הוא מחור ליבשה בגשר מפותל.אל תוך הפרויקט ההנדסי הוכנסו 92 אלף טון של בטון ו- 9000 טון ברזל. הוא נבנה ע"י קבוצת ג'ומיירה. לילה בסוויטה היקרה במלון תשלמו 24 אלף דולר.

20201202_143123.jpg

      אוטודרום

dubai.png

לחובבי מרוצי המכוניות שבניכם, אני ממליץ על מאמץ קטן לחוויה גדולה נסיעה של 25-30 דקות ממרכז העיר דובאי אל autodrome  מסלול מרוצי מכוניות של איגוד שלם באמירויות. ענף שמפותח מאוד בדובאי וגם באבו דהאבי. גם אם תגיעו ולא מתקיים מרוץ תוכלו להתרשם בתוך המוסכים בסוגי הרכבים המיוחדים שלא ניתן לראות ביום יום. תמיד ישנם נהגים שמתאמנים כך שתוכלו לשמוע את רעש המנועים של למבורגיני,פרארי פורשה ועוד...

IMG_0834.JPG

קניון דובאי

dubai.png

קניון דובאי הוא הקניון חמישי בגודלו בעולם, הוא חלק מפרויקט מסחרי של הבורג' חאליפה הנמצא בעיר דובאי.  הוא מתפרש על שטח של 1.1 מיליון מטרים רבועים. הקניון מכיל כ-1,200 חנויות, שוק זהב מקורה, אקווריום מפל מלאכותי, מרכז החלקה על הקרח גדול ופארק שעשועים. הכניסה אל הקניון מרחוב בורג' חאליפה ומהקניון עצמו ניתן מהקומה התחתונה להיכנס אל המגדל "בורג' חאליפה. הקניון מעוצב להפליא נקי מסודר וחניה ללא תשלום.

IMG_0775.JPG

נמל אלסיף

dubai.png

המקום נפתח בשנת 2017. 1.8 ק"מ על קו החוף של נחל דובאי, פרויקט מודרני על אזור עתיק אל פאח'ידי של העיר דובאי. מרינה במקום יפיפיה פעילה לחלוטין משולבת מבנים ארכיטקטונים בבניה הישנה מעוטרת במגדלי השמירה משתלבת עם המפרצון של הנחל. שדרות מבוך של חנויות ומסעדות מהעולם כולו. אווירה נעימה, שקטה של השוק עושה את המקום למועדף. הפעילות הלילית של המקום הפכה את האזור לאחד ממקומות הבילוי של העיר.

IMG_0528.JPG

דובאי פריים

dubai.png

מטאפורה המכניסה לפריים אחד את האיחוד בין דובאי בהווה לדובאי העתיקה. דובאי פריים חוגגת את סיפורה של דובאי העתיקה מיום הקמתה עד היום שהוא ההווה המתפתח והמופלא של העיר. גובה המסגרת 150 מ' ורוחבו 90מ'  המעלית מביא לקומת הסקאי תוך 75 שניות עד לקומה 48 מחזה מרהיב של העיר דובאי

IMG_1089.JPG

מוזיאון דובאי

dubai.png

נמצא במבנה העתיק ביותר בדובאי השנה 1787 באזור הנקרא מבצר פאהידי, בעבר שימש כבית כלא ב-1971 שנת האיחוד הפך המקום למוזיאון מרשים הכולל בתוכו תצוגה מרשימה של כלי מלחמה, כלי חרס מהתקופה ההסטורית של העיר. ביטוי ניתן לסחר בפנינים שהעשיר את העיר. כלי נגינה של אותה תקופה ואפילו שברי קברים. מחזה יפה שמומלץ מאוד.

IMG_0581.JPG

ג'ומירה דהפוינט

dubai.png

אזור nakheel אחת מפינות החמד של דובאי היא דה פוינט. נסיעה אל אזור ג'ומיירה ביקור אחה"צ בקניון  והמשך נסיעה לכוון מלון אטלנטיס תגיעו למקום חדש אל מול המלון כשהפריד בינהם הוא מפרצון. מרכז מסחרי קטן שנקרא דה פוינט. כמה בתי קפה ואווירה מדהימה אל מול השקיעה. מאחורי המרכז המסחרי מתקיים בשעה 19:00 מופע מזרקות יפה של מים , צלילים וצבע מומלץ מאוד לסיור אחה"צ

sfari 2.jpg

ספארי דובאי

dubai.png

ספארי פארק דובאי מתיימר להיות אחד מעשרת הספארים המובילים בעולם. חוויה משפחתית מרנינה המחולק לארבעה איזורים הפארק הערבי, האסיאתי, האפריקאי והסיור המודרך. פעילות אינטראקטיבית במקום. כמו האכלת ג'ירפות, פארק גרנד ויצורים מדהימים מהעולם. ספארי דובאי הוא לא עוד אחד שאתם מכירים. אליו הובאו חיות מיוחדות מכל רחבי העולם וההנאה צרופה ומובטחת. כניסה למבוגר 50 דרהאם וילדים מגיל שלוש 20 דרהאם. בעלי צרכים מיוחדים חינם לאתר הספארי : לחץ כאן

opera 1.jpg

דובאי האופרה

dubai.png

מבנה האופרה מיוחד במינו נמצא במרכז העיר דובאי  ממש אל מול בורג' חאליפה. אולם עם 2000 מקומות ישיבה ונועד לקיים בו את כל מופעי הבמה.נפתח ב- 31 אוגוסט 2016 במופע של "פלאקידו דומינגו באופרת "דייגי הפנינה" של ביזה ולא בכדי. מערכות הדראוליות משנות את מבנה האולם תוך הזזת 900 מושבים על פי הצורך על רצפת 19.000 מ"ר באולם. האופרה של דובאי עד שנת 2020 זכה למספר פרסים לא מבוטל. בקצור ההצגה הטובה בעיר. כמובן הכל בחסותו של שייח' מוחמד בן ראשיד אל מכתום

IMG_0726.JPG

מוזאון אתיח'אד

dubai.png

המוזאון נפתח 2.12.2016 בו ביום שהאיחוד התקיים ושבעת האמירויות התאחדו למדינה לפני 45 שנה. ובו במקום שנחתם הסכם האיחוד הוקם המוזאון. מבנה מרשים שמקיף את הבית המקורי בעת חתימת ההסכם. באולמות רחבי ידיים מוצגים תמונות , אביזרים, קטעי קול וסרטונים. הכל להמחשת האירוע החשוב בהסטוריית האמירויות. שמונה אולמות תחת קורת גג אחת. המוזאון נפתח 2.12.2016 בו ביום שהאיחוד התקיים ושבעת האמירויות התאחדו למדינה לפני 45 שנה. ובו במקום שנחתם הסכם האיחוד הוקם המוזאון. מבנה מרשים שמקיף את הבית המקורי בעת חתימת ההסכם. באולמות רחבי ידיים מוצגים תמונות , אביזרים, קטעי קול וסרטונים. הכל להמחשת האירוע החשוב בהסטוריית האמירויות.

IMG_0927.JPG

סוק אל מדינאת

dubai.png

אחד השווקים היפים שיש לדובאי להציע. הקסם שבו הוא במבנה העתיק של שווקים ערביים במאות הקודמות. חוויה אקסלוסיבית מרגיעה במתחם שגודלו 60.000 מ"ר הנאה צרופה של חנויות מסעדות ואף אולמות מופעים.גם הוא כמו כל הדברים היפים של דובאי אל מול חוף ג'ומיירה. האווירה הפסטורלית עם האגם המלאכותי מקנה למקום נופח יוקרתי מאוד. סוק אל מדינאת מומלץ מאוד!

IMG_0595.JPG

פאלם ג'ומיירה

dubai.png

בנייתו של החצי אי בצורת עלי דקל החלה ביוני 2001 והיה אמור להסתיים ב-2006 אך עיכובים מנעו זאת ועד היום הפרויקט לא כולו הסתיים נותרו אחוזים בודדים.צורתו עלי דקל כשבקצהו הפנימי נמצא מלון אטלנטיס.(ראה בתמונה למטה) ההגעה עד לאטלנטיס עם מונורייל (רכבת אוטומטית דרך 4 תחנות. הנוחה יותר מקניון nakheel mall  מקומה שלישית
הנסיעה הלוך חזור 15 דרהאם

IMG_0447.JPG

הנמל היווני

dubai.png

גודלו 6 קמ"ר נמצא במיקום האידיאלי בדובאי רק 10 דקות נסיעה ממרכז העיר דובאי ו -10 דקות משדה התעופה הבינלאומי של דובאי,נמצא באזור ראס אל ח'ור
להבדיל מהפינה בנחל שנקראת אל סיף . אזור ראס אל ח'ור אזור פרא ובו למעלה מ-450 סוגי בעלי חייה. בינהם הפלמינגו הוורוד. חברת הבניה האמירתית המר החליטה להפריח ופתחה בפרויקט יוקרתי של יחידות דיור והמקום הופך לאחת מפינות החמד של דובאי

20201203_175430.jpg

גארדן גלו

dubai.png

הגלו פארק היא חוויה משפחתית מהנה מאוד. הפארק מחולק לפי אזורים מתחיל בפארק הדינוזאורים הענקיים שבטכניקה מקורית מבצעים תנועות וקולות ונראים אמיתיים ממש. משם אל הגלו פארק ניירות, בדים וחומרים נוספים עם תאורה מתאימה יוצרים דמויות וסצינות מעולם הילדים. פארק הקרח לבן ובו חיות קרח ידועות מרשים ביותר. ניתן להיכנס לפארק הקסמים ולפארק האומנותי. בכלל חוויה מרנינה למשפחה בדובאי. רצוי להגיע שעה לפני רדת החשיכה. מחיר הכרטיס 65 דרהאם.

IMG_0679.JPG

מוזיאון העתיד

dubai.png

נפתח בשנת 2016 נבנה ע"י סגן נשיא האמירויות וראש הממשלה ואמיר דובאי הסלוגן של המוזאון "העתיד שייך לאלה שיכולים לדמיין אותו, לעצב אותו ולבצע אותו. זה לא משהו שאתה מחכה, אלא יוצר אותו" ארבע שנים שמו דגש על 2016 "החיים המכאניים"  ב- 2017 "שינוי האקלים"  ב- 2018 "היי אני"  וב-2019  "אנשים " ארבע אולמות רחבי ידיים מתעסקים עם התפתחויות בחלל החיצון.אקולוגיה והנדסה ביולוגית, בריאות ורוחניות.המקום מתאים אף לילדים רצוי לברר זמני פתיחה  ומחירים. באתר https://museumofthefuture.ae/

bottom of page