rak 1.jpg

Ras Al Khaimah

ראס אל חאיימה

Ras Al Khaimah

ראס אל חאיימה

qasimi.jpg

התנועה לעצמאות

ras al khaima.png

הקרב הבריטי בקאסימים בשנת 1809

מהמאה ה-18 תנועות של בני קאסימי השתלטו על החופים בראס אל חאיימה ובשארג'ה. מלחמות שיבטיות בין בני קאסימי  שהתאחדו עם שבט "ונעים" מלחמות עקובות מדם על השליטה באיזור החוף. עם הגעת הבריטים לאזור נערך הסכם ראשון ב-1815 שלא החזיק מים עד 1819 הבריטים מחליטים לסיים את הפרשה עם הקאסימים. ובקרב גדול מצליחה בריטניה להביס את הקאסימים. ב- 1820 מניחה בריטניה את ההסכם. אמירות "אום אל קוואין" וראס אל חאיימה" ומפסיקים את הפירטיות בים וביבשה. ב- 1969 ראס אל חאיימה עצמאית ללא כל שייכות לשארג'ה.. אך בשנת 1900-1921 שוב שולבה עם השכנה מדרום.במסגרת איחוד האמירויות ראס אל חאיימה מצטרפת לאיחוד ביום 10 פברואר 1972 והפיראטים מבני קאסימי הופכים לשליטים בלעדיים של האמירות.

um al nar.jpg

ראס אל חאיימה הסטוריה

ras al khaima.png

שרידים אום אל נאר

ראס אל חאיימה פירושו "ראש האוהל" בתרגום קל.האמירות הרביעית בגודלה באמירויות. נמצאת בצפונה של איחוד האמירויות 2486 קמ"ר 200.000 תושבים. האזור היה רציף יישוב אנושי אלפים בשנים ההוכחה לכך כי ברחבי האמירות פזורים אתרים ארכיאולוגים רבים מתקופות שונות. הערכות כי ישנם 1.000 כאלה. "שימאל" (צפון) יישוב בראס אל חאיימה בו נמצא האתר הארכיאולוגי הגדול באזור ובו קברים מתקופת "אום אל נאר" (בתמונה) המוערכת 2000-2500 לפנה"ס. "וואדי סוק". שותפות מדעית בין ראס אל חאיימה לשתי אוניברסיטאות בארה"ב אונ' אלבמה ואונ' קונטיקט הביאו למחקר השרידים ש- "שימאל" של שרידי אדם מלפני 4.000 שנה ואף למעלה מזה. האתר שנחקר קברים ומבצר שנושא את השם "ארמון שיבא".

rak2 saud.jpg

אמיר ראס אל חאיימה

ras al khaima.png

סעוד בין סקאר אל קאסימי

נולד ב- 10 פברואר 1956 הוא השליט של ראס אל חאיימה. מיום 27 אוקטובר 2010 עת נפטר אביו סקאר  בן מןחמד אל קאסימי. לאחר שסיים את לימודיו בבירות ובמישיגן בתואר בכלכלה ובמדעי המדינה. לפני שמונה לשליט הוא כיהן מפקד בתי המשפט וכדי לעזור לאביו אף מונה לשליט על "השייחום" (אזורים כפריים שיבטיים הנשלטים ע"י שייחים) הוא מונה לנסיך הכתר ושימש סגן הנשיא של ראס אל חאיימה (אביו).סקאר פיטר את אחיו חאלד בגלל העוינות שהביע כלפי האמריקאים במלחמת המפרץ.הוא דאג להביא מפעלים גדולים ועסקים שסייעו לפתח את האמירות. יצרנית התרופות הגדולה GULF המטה המרכזי שלה בראס אל חאיימה ומעסיק למעלה מ-5.000 עובדים. כמו כן יצרנית הקרמיקה הגדולה בעולם. הוא שיפר את התל"ג באמירות לרמות גבוהות מאוד.

ras al khaima.png
ראס אל חאיימה
האמירות הצפונית ביותרבאמירויות
שטח המטרופולין שלה 2486 קמ"ר (3.2%)
מספר תושביה 416.000 תושבים (4.3%)
האמיר של שארג'ה סעוד בן סקאר אל קאסימי.
sawidi1.jpg

תעשיית הפנינים

ras al khaima.png

משפחת סאווידי בכפר אל ראמס

אחת האטרקציות בראס אל חאיימה היא חוות הפנינים של סווידי. החווה נפתחה לראשונה בשנת 2005 כדי לתת לתייר מידע והמחשה לנושא של הפקת פנינים בראס אל חאיימה. מסחר הפנינים בעיר היה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של האמירות. משפחתו של עבדאללה אל סווידי היתה במאות ה-12 וה-13 חלק מהסוחרים בפנינים בעיר.החוה נמצאת בתחתית הרכס ח'ג'אר.בכפר קטן שנקרא אל ראמס. החווה עצמה נמצאת על המים. הבקור בחווה נמשך כשעתים עד 4 שעות בהן יחלקו בני משפחת סאווידי את המורשת והתרבות של תעשיית הפנינים.הביקור יכול לכלול ארוחת צהריים של דגים, פירות ים וסרטנים. לאלה שלא מעוניינים בארוחת צהריים יוכלו לרכוש כרטיס לסיור החקלאי בלבד לדף הבית של סאווידי ולהזמנות : לחץ כאן

jais 2.jpg

ג'אבל ג'ייס

ras al khaima.png

הרכס הגבוה באמירויות

הוא הרכס הגבוה ביותר באמירויות גובהו 1934 מ' מעל פני הים. הוא נמצא ממזרח לאמירות ראס אל חאיימה.הטמפרטורו באזור הרכס הן שפויות רק 10 מעלות צלזיוס בממוצע. ביחסית לחום למטה הרכס נחשב לפינה קרירה מאוד לברוח אליה. הנוף מסביב עוצר נשימה שבסמוך רכס חג'אר היפה. בג'ייס ניתן למצוא חיות כמו: עיזים הרריות, גמלים, שועלים, חתולי בר ועשרות סוגים של ציפורים. חבצלות סגולות, אירוסים פראיות וחנניות לבנות מעטרות את הרכס. שיזף מצוי הוא העץ השלט בוואדיות שתקופות בשנה מתמלאות במים.ארבעה וואדיות וואד שהא, וואד ח'לביט, וואד חלאילה וואדי שאם. אם נגדיר את האזור לחובבי טבע כמובן אנו ממליצים בחום על סיור בג'אבל ג'ייס אם במסע רכוב או רגלי.

rak1.jpg

תיירות בראס אל חאיימה

ras al khaima.png

אחת ההמלצות היא נופש ירח דבש 

בשונה משאר האמירויות העיר ראס אל חאיימה בנויה אחרת. התיירות מתמקדת בשני מובנים. אזור החוף במפרץ הפרסי ורכסי ההרים של ג'אבל ג'ייס שנוצרו לפני 70 מיליון שנה. בראס אל חאיימה  משתדלים להעניק לתייר נופש בריחה מהיום יום לעבר הצפון השקט יותר, חופשה שקטה מחד ומאידך אטרקציות ימיות וטראקים למטיבי לכת ולרוכבי אופניים. ישנה אף נישה העוסקת בכל הנוגע ל"ירח דבש". לחובבי ארכיאולוגיה ראס אל חאיימה נחשבת לאוצר בלום בכל הנוגע לאתרים ארכיאולוגיים הפזורים באמירות.אם רק נזכיר את אום אל נאר ומבצר דהייה. באזור החופים הפסטורליים נזכיר את חוף פלמינגו המומלץ, חוף אל ראמס והקורניש של קוואסים. אי אפשר להשאיר מקום כזה ללא אופציה לקניות, חמישה מולים  ושלושה שווקים אוטנטיים פרושים בעיר הקניון הגדול בהם הוא "קניון אל ח'אמרה".

hamrah mall.jpg

אל חאמרה מול

ras al khaima.png

קניות... קניות... קניות...

הקניון נבנה בגבול בין ראס אל חאיימה לג'זירה אל חאמרה. הקניון הוא הגדול באזור ראס אל חאיימה שטחו המסחרי 37.000 מ"ר למעלה ממאה חנויות מותגים, מסעדות, בתי קפה ואזור בילוי לילדים. קניון אל חמרה נמצא בבעלותו ומופעל על ידי חברת אל חמרה לפיתוח נדל"ן. הוא נתון לחסותו של השייח 'הוד מעלתו סעוד בן סקר אל קאסימי - שליט ראס אל-חימה והשיח הגדול שלו מוחמד בן סעוד - נסיך הכתר של ראס אל-חיימה. הוא מעוצב בסגנון ערבי מודרני מובהק. בצבעים חמים המשרים אווירה נעימה לקניות.המחירים נחשבים לסבירים יחסית לקניונים הגדולים בדובאי ובאבו דהאבי.

Tucano-Cafe.jpeg

קפה טוקאנו

ras al khaima.png

בית קפה עם תרבות

קפה טוקאנו הוא רשת בינלאומית של בתי קפה, המקדמת אהבה ברחבי העולם. פילוסופיית קפה: אהבה את התחושה הזו, שלום כמדינה וקפה כמשקה מועדף. אהבה - היא אהבה וכבוד לאורחי בית הקפה, דיונים מעניינים, חילופי חוויות, חברות והבנה. שלום - מתייחס לאווירה החמה, הנעימה, הייחודית, המאפשרת לכל אחד לבזבז זמן בקריאת ספר מועדף או בעבודה במחשב הנייד כדי לראות חברים.

קפה טוקאנו הוא באותו זמן, מרחב יצירתי מושלם למימוש רעיונות, בו נערכים סמינרים מרובים, סדנאות, הקרנות, תערוכות ופסטיבלי מוזיקה. קפה - קפה טוקאנו חי בלב האהבה לקפה טעים ואיכותי, קלוי וריחני טרי, ארצות אקזוטיות בהן מגדל קפה, התרבות והמסורות העשירות של מדינות אלה.

הקפה נמצא על יד מרינה יאכטות בג'זירה אל חאמרה. אתר בית הקפה:  לחץ כאן

jazura al hamra1.JPG

ג'אזירה אל ח'אמרה

ras al khaima.png

העיר הכי אוטנטית באמירויות

עוד סיור אל מחוץ לעיר ראס אל חאיימה. לעיר קטנה הנקראת אל ג'אזירה אל חאמרה. (האי האדום) היא העיר הכי אוטנטית באמירויות נמצאת מדרום לראס אל חאיימה. העיר שנשתמרה תוך הקפדה על כל המוטיבים של עיר מסורתית מאוד. המקום משמר את עצמו מתקופת ההסכם עם הבריטים ב-1820 אז חיו בו דייגים ויצרני אבני הפנינה.ניתן לראות כיצד נשתמרו המבצר, המסגד המיוחד (בתמונה) השווקים ועוד... אל ג'אזירה אל חאמרה נחשב למקום ציון למחקר ארכיאולוגי, לחקר נושא האלמוגים וכמובן אבני הפנינה.כיום חיים בעיר 30.000 תושבים רובם אמירתים. עד היום שולטים בעיר בני שבט זאאב. השליט חוסין בן רחמה אל זאאבי. בנו הבכור רחמה הוא שגריר האמירויות בכווית.

RAK-Track.jpg

קארטינג

ras al khaima.png

המסלול נמצא בעיר ראס אל חאיימה. פעילות שמתאימה למבוגרים וילדים מיני מכוניות מירוץ במסלול מוגן במהירות 30-40 קמ"ש חוויה מרנינה בראס אל חאיימה.

rak 5.jpg

מבוך ג'ייס סקאי

ras al khaima.png

המבוך נמצא על ההר הגבוה באמירויות. מאיץ את האדרנלין בגוף. 10 מטר מעל הקרקע מנווטים בין נדנדות חבלים, גשרים, לולאות ועוד... בנוסף מסלולי רכיבה בג'ייס..

rak camels.jpg

מירוץ גמלים

ras al khaima.png

בעונת החורף החל מסוף חודש אוקטובר מתקיימת בראס אל חאיימה פעילות מסורתית "מירוצי גמלים. בסופי שבוע (ימי שישי) בשעות הבוקר המוקדמות. אירוע ססגוני ומעניין מאוד.

rak national mus.jpg
ras al khaima.png

המוזיאון הלאומי

המוזאון הלאומי בראס אל חאיימה נבנה על המבצר הישן של העיר. ההסטוריה מספרת כי פעמיים הוא נהרס 1621 ע"י הפוטוגלים וב-1820 ע"י הבריטים. הוא הוסב למוזיאון הלאומי ב-1987 אחרי שיפוץ והגדלה.יש בו גלריות במספר רב של חדרים המציגים חפצים ארכאולוגיים, הסטוריים. הוא מספר על כל התרבות של האזור הצפוני של האמירויות בכלל וראס אל חאיימה בפרט. מומלץ !