top of page

התחבורה במרוקו מגוונת ונותנת מענה אולטימטיבי לתייר במרוקו. ככלל אין שום חשש לנסוע בתחבורה הציבורית לסוגיה,יתרה מזאת ככל שתבחרו בתחבורה העממית כך ייטב מצבכם מבחינה כלכלית. כמו כל דבר במרוקו, גם התחבורה מחולקת לסעיפים ותתי סעיפים. נתחיל במוניות, שהן השירות הנוח ביותר בתוך ומחוץ לערים.

התחבורה במרוקו

20151213_115159.jpg
tramway.jpeg

תחבורה

רכבת קלה

חדש בקזבלנקה

g taxi.jpg

תחבורה

מונית גדולה

שבעה אנשים

petit taxi.jpg

תחבורה

מונית קטנה

ptit taxi

תחבורה ציבוריתאוטובוסים במרוקו מגיעים לכל מקום במדינה אפילו לכפרים נידחים ביותר.ישנם אוטובוסים של חברות פרטיות שהנסיעה בהם היא זולה מאוד. האוטובוסים ישנים,מרעישים, ללא מזגן ולרוב דחוסים במספר נוסעים מעל המותר. חברות האוטובוסים הפרטיות הן רבות מאוד ניתן למצוא אותם בתחנות איסוף בכל הערים הגדולות רק תגידו  "מח'אטה" והמקומיים יפנו אתכם. שימו לב !!! לא בכדי מחיר הנסיעה הוא זול, האוטובוס עוצר פשוט לנוסעים הממתינים בצידי הדרכים בתחנות מוסכמות מראש וגם בתחנות  לא מוסכמות הכל תלוי בתפוסה. מעטים הם האוטובוסים שמצויידים במזגן. הנסיעה מתאימה מאוד לערך השירות אבל, אל תוותרו על החוויה. להבדיל יש את ה   CTM  חברת האוטובוסים הלאומית של מרוקו, שהנסיעה בהם נוחה, ממוזגת ושקטה. המחיר בהתאם. במונחים שלנו מחיר הנסיעה אינו מרקיע שחקים. מומלץ !  ה  CTM לא מגיע לכל מקום במרוקו אלא לערים גדולות במרוקו תחנות מרכזיות לאיסוף נוסעים ישנן בכל הערים הגדולות, מעט מאוד תחנות משנה בערים. הנסיעות הארוכות מתבצעות גם ביום וגם בלילה. יש לרכוש כרטיסים מראש בקופות, אפשר לסמוך מאוד על לוח הזמנים של ה   CTM הנהגים נחמדים ונותני שירות טוב. אנחנו מצרפים לוח זמנים של ה   CTM מהערים בהם מופעלים קווים של החברה כמו כן אין אנו אחראים, לכל שינוי שתבצע החברה מטעמה. להורדת לוח הזמניםשל ה   CTM  לחץ כאן מומלץ להדפיס דף זה,

המוניות הגדולות לרוב נועד לתת דירות בקטעים הבינעירוניים לשם כך הן נועדו. התמקחות עם נהגים אלו היא חובה "לעולם אל תשלמו מה שהנהג ביקש. המוניות נראות טוב יותר מהמוניות הקטנות וביכולתן להסיע עד 7 נוסעים לא כולל הנהג. פעמים המונית הקטנה לא תוכל להכיל את כולכם קחו שתי מוניות קטנות ולא מונית אחת גדולה. בת המלון מקושרים לנהגים העזרו בהם לשם קביעת נסיעה כלשהיא, אתם יכולים לבצע הזמנה עם נהג מונית והוא לא יופיע. לנוחיותכם השתמשו במוניות אלו אך ורק בנסיעה אל מחוץ לעיר.שימו לב !!! מטעמי בטיחות תבקשו את שם הנהג, מספר הרישיון ומספר הנייד שלו. פרטים אלו השאירו למי שלא נוסע איתכם או לפקיד הקבלה של המלון. פעמים אם יירצו להשיג אתכם בדחיפות, ניתן יהיה דרך הנהג.

ctm.jpg

מוניות קטנות שיובילו אתכם בתוך העיר ופרבריה. אין למוניות הקטנות היתר לצאת אל מחוץ לעיר.הנסיעה בהן היא זולה בהחלט ביחס למוניות ברוב העולם. כמו המחיר כך גם השירות,המוניות לרוב במצב תחזוקתי ירוד לא נקיות בלשון המעטה, מרעישות ומיזוג אוויר מהטבע. דגמים נפוציםפג'ו 205  ופיאט אונו. על נסיעה בתוך העיר שתארוך 10 דקות  תשלמו 10 דירהאם (5 שקלים) מאפיין בולט הוא צבע המוניות,כדי למנוע ממונית לנסוע אל מחוץ לתחום שלה,צבעו  את המוניות בכל עיר בצבע שונה. הצבעים :קזבלנקה ופאס אדום מרקש בקרם בז' מכנס תכלת סאפי לבן אגדיר כתום רבאט כחול פטרול ועוד...השעות שבהן קשה מאוד לתפוס מונית הן בשעות שהמקומיים יוצאים וחוזרים מהעבודה. שימו לב התעריףמוכפל מהשעה 20:00 שימו לב !!! לעולם לא לשאול את נהג המונית מה המחיר לכאן או לכאן, פשוט תעלו למונית ותבקשו להפעיל מונה. (קונטור) הנהג לא יסרב לעולם ובכך תחסכו, כי אם לא תעשו כן,הוא יגבה כפול מהמחיר המוערך במונה.המוניות הקטנות יכולות לקחת שלושה נוסעים פרט לנהג בלבד.הקפידו לא לשכוח חפצים או תיקים במונית, אחר לך תחפש אותו ! 

ctm.png

רויאל איר מרוק - Royal air maroc - קוד חברה  AT
חברת התעופה "רויאל איר מרוק" שייכת לבית המלוכה. נוסדה בשנת 1947
בצי שלה היו שישה מטוסי S.O.30 Bretagne וחמישה מטוסי   Dc-3s
בשנת 1970 לחברה הצטרפה בואינג לארסנל הראשון היה בואינג 727-200
ארבע שנים מאוחר יותר הגיע הג'מבו 747 למרוקו.

טיסות פנימיות בתוך מרוקו לכל הערים הגדולות טנג'יר ופאס בצפון. ווארזאזאת, אל ראשידיה, ואגדיר בדרום.

טיסות מסביב לעולם להרבה יעדים באירופה ובאמריקה. טיסות למזרח התיכון למדינות ערב.טיסות קוטשר (משותפות) עם חברות תעופה אחרות לרוב עם איבריה וכמובן איר פראנס.
כיום יש לצי המטוסים של רויאל איר מרוק 59 מטוסים לאחרונה הצטרפו לצי 9 מטוסי דרים ליינר בואינג 787 לטיסות טראנס אטלנטיות לניו יורק.

ram.jpg
bottom of page