misgad 2.jpg

Abu Dhabi

אבו דהאבי

הסטוריה

אבו דהאבי שנות ה-60

במקור מי שניהל עד 1819 את הנמל באבו דהאבי ע"י שבט אל קאסימי. התקפות בריטיות והודיות על מעמד משפחת קאסימי באזור המרץ הפרסי והאוקיאנוס ההודי שוללות מהקאסימים את השליטה והיא הופכת לבריטית 1819. אבו דאבי ביבשה נשלטה ע"י שבט בו אל פאלח' נהיאן הסכמים עם הבריטים ב 1820 עד 1892 הגבילו את הנוכחות והשליטה הבריטית באזורי החוף. תהליך האיחוד החל ב 1968 כשהבריטים מדירים רגלם מהמפרץ הפרסי. מדינות שהיוו חלק מהאיחוד בתחילה כמו קטאר ובחריין בעת החתימה על איחוד פרשו ממנו. אבו דאבי הופכת לבירת האיחוד.

       תרבות

המוזיאון הימי פארק חליפה

מוזאונים פרושים לאורכה ולרוחבה של האמירויות כולן. מוסדות יעודיים להפצת התרבות האמירתית עושים עבודה מושקעת באמצעים בלתי מוגבלים להמחשת התרבות. מוזיאון דובאי ומוזאון האמירויות באבו דהאבי הם דוגמא מצוינת לתהליך. כלי חרס, אריגה, עבודות מתכת, יצור כלי נגינה ופיתוח השירה הבדואית וכמובן אין ספור של פסטיבלים לאורך השנה כולה מהווים נתח נרחב בחוויה האמירתית. המאכלים באמירויות הם סוג נוסף בהפצת המידע של משרד התרבות והמידע של השלטון באמירויות.  

אבו דהאבי 

העיר אבו דהבי

אבו דהאבי היא בירת איחוד האמירויות. האי המשולש הקטן אל מול חופי המפרץ הפרסי. התפתח באמצעות רווחים ממכירת נפט הופכת למרכז פיתוח גדול.ככל שהפרויקטים הגדולים תופשים תאוצה בבירה ההסתמכות על פירות הנפט הולכת ופוחתת. המרכזים המסחריים הכלכליים הופכים לאבן שואבת של כלכלת האמירויות. המון השקעות משותפות של גורמי חוץ לפדרציה משולבות השקעות אדירות ע"י מנהיגי האמירויות. הופכות לקרקע טובה להשקעות הניכרות בכל פינה באמירויות בכלל ואבו דהאבי בפרט.

אבו דהאבי 2020

פארק חאליפה

חגיגות 49 לאיחוד

אבו דהאבי
האמירות הגדולה מבין 7 האמירויות
שטח המטרופולין שלה 67.340 קמ"ר (86.7%)
מספר תושביה 2.8 מיליון תושבים (29.0%)
האמיר של אבו דהאבי מוחמד בן זאייד אל נהיאן.

פרטים ניתן לקבל כאן

בדף צור קשר

הלובר אבו דהאבי

אבו דהאבי שנות ה-60

ההסכם להבאת ולפתיחת מוזאון הלובר באבו דהאבי נערך ל-30 שנה בהן הם יחשבו שני מוזאונים שונים אך תתקיים בתמורה לסכום מוסכם מראש החלפה או הלוואה של יצירות למשך התקופה. החלטה המאשרת את ההסכם נפלה בפרלמנט הצרפתי ביום 9 אוקטובר 2007 בתמיכתו של הנשיא הצרפתי ז'אק שיראק. בתאריך

8 נובמבר 2017 נחנך המוזאון. כאות תודה לנשיא צרפת נקרא הרחוב המוביל למוזאון על שמו. מיקום המוזאון שנבחר היה האי סעדיאת. הלובר הוא חלק מתוכנית גרדיוזית שבמסגרתה יבנה גם מקבילה למוזאון הגוגנהיים שבבילבאו, ספרד.

למעבר לדף המלא של הלובר : לחץ כאן

מסגד שייח' זאיד

פאר היצירה המוסלמית

מסגד שייח' זאיד נבנה בעיר הבירה אבו דהאבי והוא "פאר היצירה המוסלמית" 11שנים של בניה מדוקדקת ומרהיבה לקח לאלפיים עובדים לבנות מסגד מהמפוארים בעולם שהוא גאוות האמירויות בכלל ואבו דהאבי בפרט. בצידו הוקדשה פינה קטנה לחלקת הקבר של הכוח המניע של איחוד האמירויות והיה נשיאה הראשון שייח' זאיד בן סולטן אל נהיאן שנפטר בשנת 2004 בתפילות שישי ובחגים המסגד מכיל מקומות ללמעלה מ 40 אלף מתפללים.

 


 

הכל על מסגד שייח זאיד לחץ כאן

עולם הפרארי

הפארק של פרארי באי יאס

הנחת אבן הפינה לפארק פרארי הונחה בשנת 2007 הפתיחה שלוש שנים ויום אחרי (4 נובמבר 2010) תחת אותה סככה ענקית פארק אטרקציות למשפחה בחסות אותו מפעל מכוניות ספורט פרארי איטליה. המתחם משתרע על 86 אלף מ"ר אטרקציות יחודיות לאתר מעניקים חוויה מיוחדת במינה עולם הפרארי עטור פרסים לאורך השנים. בשנת 2018 נבחר לפארק השעשועים הטוב במזרח התיכון. המתחם מחולק לארבעה אזורים פרמולה רוסה, האזור המשפחתי, אזור ההרפתקאות והאזור האיטלקי. 

 

 

כל הפרטים על פארק פרארי לחץ כאן

קראוון צועני, וואן גוך

המסגד בלילה

מאמא רוסלה פרארי

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

מנראת אל סעדיאת

המבנה התרבותי הראשון בסעדיאת

אחד המקומות הפחות מוכרים לתייר. נמצא על האי סעדיאת קומפלקס חדשני שמאגד בתוכו גלריות מתחלפות עפ"י נושא. מיצגים חופשיים פזורים בגן שמסביב למוזאון. הכניסה לאתר חופשית. יתכן ותמצאו גלריה שהכניסה אליה בתשלום. הרבה אומנות מודרני ופוסט מודרנית. במקום מסעדה  איטלקית איכותית מאוד "לארטה" במתחם שנקרא המרפסת בתוך גן ירוק יפה. יש תמיד לעכוב אחרי התערוכות המוצגות במקום וזאת דרך אתר האינטרנט. בכל מקרה שילוב של ארוחת ערב ומוזיאון גם חוויה נחמדה מאוד.

כניסה חופשית 

אתר האינטרנט לחץ כאן

עולם וורנר ברוס

חוויה משפחתית מרהיבה

מהפרויקט של האי יאס באבו דהאבי. פארק ענק מלא אטרקציות בשילוב העולם של האחים וורנר, הכל מעולם הסרטים. דמויות תפאורות ובניינים. בשנת 2016 הודיעו האחים מירל וורנר על כניסתם לפרויקט. פארק השעשועים במתחם אף הוא מקורה וממוזג מפאת הטמפרטורות החמות באזור.24 יולי 2018 תאריך הפתיחה של פארק הוורנר ברוס. הכניסה היא יומית לאתר המחולק לשישה אזורים בהם גיבורי על באטמן טיסת האביר, סופרמן, סקובי דו ומוזיאון המסתורין. סלע מבוסס על סיפור משפחת קדמוני וכיכר אחת גדולה וורנר פיאצה חיקוי מרהיב של הוליווד של פעם. האתר נחשב לאחד המושקעים שבאתרי וורנר ברוס בעולם. המקום מומלץ למשפחות ליום של בילוי באווירה נוסטלגית.

מחיר כניסה יומי : מבוגר : 295 דרהאם

ילד : 230 דרהאם. 

לאתר וורנר ברוס אבו דהאבי :  לחץ כאן

קסאר אל חוסן

המבנה העתיק באבו דהאבי

המוזאון של היום שימש בעבר כמבצר לשמירה וניתוב של ספינות הסוחר. והוא נקרא חוסן אבו דהאבי פירושו המבצר של אבו דהאבי. נטען כי מי ששולט על חומות המבצר הוא השליט.המקום שימש מקום מושבו של שייח' שאחבוט בין השנים 1793-1816 במאה הקודמת המקום נבחר כאחד מהמקומות בהם קיימו את שיחות האיחוד בשלהי שנות השישים. שייח' זאיד בן סולטן אל נהיאן החליט להעביר את המקום לארכיון הלאומי. המוזאון מציג בצורה אסטטית ונאה את ההיסטוריה של הנמל באבו דהאבי של אז והשינויים שחלו בו. המתחם הגדול והרחבה המרכזית משמשים לפעילויות יזומות של מדיטציה, יוגה ספורט עממי.
המבנה הוא העתיק באבו דהאבי ומשמש כיד זיכרון למייסדי העיר ולהסטוריה שלה.

מחיר הכניסה : 30 דרהאם
מעל גיל 60 : הכניסה חופשית
לאתר קסאר אל חוסן :
לחץ כאן

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

פיירמונט אבו דובאי

קרוב לקניון המרינה 

הבניין המיוחד, הבולט והמעניין באבו דאהבי הוא מלון פיירמונט שעל המרינה של העיר. חוף ים צמוד עם נוף מרהיב של האתרים החשובים באבו דהאבי כמו : ארמון האמירויות, קסאר אל וואטאן, הקורניש, כפר המורשת וכמובן המרינה של אבו דהאבי. פיירמונט היא רשת בתי מלון בעולם שבחרה באבו דהאבי כדי להקים בה את ספינת הדגל של הרשת. המלון הוא חלק מתכנית מתאר שלימה לקיום נופשים או אירוח ארוך טווח בעיר הבירה של האמירויות. גובהו 161 מ' המלון אמור להיפתח במרץ 2020 יש בו 563 חדרי אירוח מתוכם 249 הן דירות אירוח.

למעבר לדף המלא של הלובר : לחץ כאן

קסאר אל וואטאן

ארמון הנשיאות 

הארמון המלכותי נקרא קסאר אל וואטאן בתרגום ארמון העם. אכן בתאריך 11 מרץ 2019 נפתח הארמון לציבור וכל אחד רשאי לבקר בו.עד אז הוא שימש לביקורים של מנהיגים מהעולם, כינוסים ואירועים מיוחדים. בתוך הארמון המפואר גלריות קטנות המספרות את הסיפור ההסטורי של איחוד האמירויות בכלל ואבו דהאבי בפרט. מה רואים ? חוץ הארמון עשוי מגרניט ואבן גיר לבנים. הוא נבנה בסגנון ערבי מוסלמי עכשווי ברמה גבוהה מאוד.הצבע הלבן שולט בתוך הגן שמחוץ לארמון ועטור בצמחים מיוחדים.

 

לדף המלא של קסאר אל וואטאן:  לחץ כאן

ארמון האמירויות

מלון שהוא ארמון

ארמון האמירויות אחד הפרויקטים היקרים באמירויות את ההשקעה מביאה חברת "מנדרין אוריונטל" חברה מהונג קונג שבונה מלונות יוקרה בכל רחבי העולם. הבנין תוכנן ע"י האדריכל הבריטי ג'ון אליוט. בשיתוף פעולה עם רזה רחמניאן  שהיה אחראי על כל האלמנטים איסלמיים. במרכזו כיפה אחת גדולה השולטת על 114 כיפות כמספר הסורות בקוראן. הארמון יצירה מהממת ביופיה הכוללת 394 יחידות מגורים, 92 סוויטות ו-22 סוויטות מגורים. בקומת הפנטהאוז שמורה למלכים , שליטים ואנשים מכובדים מאוד. חדרי ישיבות ואולם לאירועים ל-2500 איש. חוף טבעי של 1.3 ק"מ הכולל מרינה.הבניה החלה בדצמבר 2001 והסתיימה בנובמבר 2005. מהפתיחה ועד 1 ינואר 2020 נוהל המלון ע"י רשת קמפינסקי.

1/5

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

כפר מורשת 

נמצא בנקודת תצפית על העיר

כפר המורשת הינו יחידה אחת במכלול שלם של פעילויות המנציחים את מורשת האמירויות בכלל ואבו דהאבי בפרט. המקום נחנך בשנת 2001 כדי להמשיך ולהפיץ את מורשת האמירויות. המורשת הימית, החקלאית והסביבה הפראית. המקום הוא מוזאון פתוח של מלאכת יד של נשים שוק (שוק אל ארשאן) סביבה ימית ומוזאון איסלם. עבודות מקוריות הנעשות במקום בזכוכית, כלי חרס, פגיונות, סירות עור וחריטת עץ. המקום מרשים מאוד ולדעתי מי שמעונין לעמוד על המורשת האמירתית, זה המקום. הכניסה חופשית ובלבד שתיקנו מהעבודות הנעשות במקום.

אנדרטת המייסדים

קבוצת הכוכבים בדמות שייח זאיד

האנדרטה נמצאת באחת מפינות הצומת בסמוך לכיכר, בואכה לארמון האמירויות. מתחת לריבוע נמצא האולם עצמו המשמש כיד זכרון למנהיגי האמירויות שנפטרו ובמיוחד שייח זאיד בן אל סולטן אל נהיאן. הגן מסביב תגלו את העץ שמקליפות הזע שלו מכינים "סוואק" מן מברשת שיניים. כמו כן כותנה מדברית ואף "החינה". גולת הכותרת היא קבוצת הכוכבים היוצרת את דמותו של שייח' זאיד. האומן ראלף הלמיק תלה 1110 כבלים ושזר בהם צורות גיאומטריות שיוצרות את דמותו של שייח' זאיד. המקום מואר בלילה הכניסה היא חופשית רצוי להירשם לפני. להרשמה לחץ כאן

שער הבירה

מחזיק שיא גיניס לבנין הנטוי בעולם

בנייתו של הבנין אחד הגבוהים באבו דהאבי החלה בספטמבר 2007 והסתימה ב-2011 הפתיחה התקיימה  ביום 21 דצמבר 2011. מטרתו להיות הבנין עם הסטיה הגדולה שנבנתה אי פעם וכך הוא תוכנן. 18 מעלות סטיה לכוון מערב. בחודש יוני 2010 החזיק בשיא גיניס כמגדל הנטוי בעולם. גובהו 160 מטר שעליהן פרושות 35 קומות של משרדים, איזורי מסחר ומשמש כמרכז ההון של אבו דהאבי. הבנין מכיל 16 אלף מ"ר של מסחר.יסודות נבנו בעומק 30 מ' בתוך האדמה כדי לחזק את הבסיס של הבנין המורכב. נלקחו שיקולי רוחות והכנה להגנה מפני רעידות אדמה.הבנין שייך ל"מרכז לתערוכות הלאומי של אבו דהאבי

כפר מורשת 

נמצא בנקודת תצפית על העיר

כפר המורשת הינו יחידה אחת במכלול שלם של פעילויות המנציחים את מורשת האמירויות בכלל ואבו דהאבי בפרט. המקום נחנך בשנת 2001 כדי להמשיך ולהפיץ את מורשת האמירויות. המורש הימית, החקלאית והסביבה הפראית. המקום הוא מוזאון פתוח של מלאכת יד של נשים שוק (שוק אל ארשאן) סביבה ימית ומוזאון איסלם. עבודות מקוריות הנעשות במקום בזכוכית, כלי חרס, פגיונות, סירות עור וחריטת עץ. המקום מרשים מאוד ולדעתי מי שמעונין לעמוד על המורשת האמירתית, זה המקום. הכניסה חופשית ובלבד שתיקנו מהעבודות הנעשות במקום.

ספארי מדברי

סיור בג'יפים למדבר 8 שעות

באבו דהאבי תוכלו גם לצאת לסיור מדברי בג'יפים לעבר תצפית על השקיעה. בסיום תוכלו להתארח באוהל בדואי לקפה מהביל וארוחת ערב (ברביקיו) שבסיומה מופע פולקלור מדברי מקומי ורקדנית בטן. חייבים להירשם לפני היציאה. ישנם מוחרגים פעילויות שאינן כלולות במחיר הבסיסי כגון :ציורי חינה, דלפק ברים, תמונות במהלך הפעילות ועוד... יש לבדוק נושא ביטוחים (נהגי הג'יפים מאושרים לנסיעה מדברית) למרות שהענף הזה מסודר. הזדמנות מצוינת לצאת מהעיר הגדולה לעבר הדיונות. ולספוג אווירה מדברית. משך הסיור 8 שעות מהשעה 14:00 ועד 22:00 ליצירת קשר עם חברת עראביאן  לאתר האינטרנט. לחץ כאן

קניון יאס

מגרש חניה ל- 10.000 מכוניות

הקניון נבנה על האי יאס הוא משרת את תושבי אבו דהאבי והאי יאס. הבניה החלה בשנת 2011 והיתה אמורה להסתיים שנתיים אחרי אך, בגלל מרוץ מכוניות ה"פורמולה 1" שמסלולו מסביב לקניון נדחתה הפתיחה לנובמבר 2014. הקניון שנבנה חדשני מאוד בנוי רחובות של חנויות וכיכרות. שטחו המסחרי 235.000 מ"ר ומגרש החניה שלו בעל תכולה של 10.000 רכבים בו זמנית.שמו דגש על קניון "ירוק" מערכת מתוחכמת של פינוי אשפה ואיכות אוויר פנימית. התאורה ברובה מתבססת על תאורה הטבעית מבחוץ. הפרויקט הופקד בידי חברת הבניה הבלגית בסיקס. 18 מסעדות איכותיות באוויר הפתוח. מהפתיחה עד דצמבר 2015 ביקרו 20 מיליון מבקרים בקניון. לחובבי הקניות יאס מול, חובה !  

האתר ערוך ומוגש ע"י מדריך הטיולים אזולאי יוסי

כל הזכויות שמורות ל - fly4fun ©נערך לאחרונה בשנת 2020

  • Twitter Clean