top of page
misgad 2.jpg

Abu Dhabi

אבו דהאבי

abu dhai 60.jpg

הסטוריה

abu dhabi.png

אבו דהאבי שנות ה-60

במקור מי שניהל עד 1819 את הנמל באבו דהאבי ע"י שבט אל קאסימי. התקפות בריטיות והודיות על מעמד משפחת קאסימי באזור המרץ הפרסי והאוקיאנוס ההודי שוללות מהקאסימים את השליטה והיא הופכת לבריטית 1819. אבו דאבי ביבשה נשלטה ע"י שבט בו אל פאלח' נהיאן הסכמים עם הבריטים ב 1820 עד 1892 הגבילו את הנוכחות והשליטה הבריטית באזורי החוף. תהליך האיחוד החל ב 1968 כשהבריטים מדירים רגלם מהמפרץ הפרסי. מדינות שהיוו חלק מהאיחוד בתחילה כמו קטאר ובחריין בעת החתימה על איחוד פרשו ממנו. אבו דאבי הופכת לבירת האיחוד.

IMG_1810.JPG

       תרבות

abu dhabi.png

המוזיאון הימי פארק חליפה

מוזאונים פרושים לאורכה ולרוחבה של האמירויות כולן. מוסדות יעודיים להפצת התרבות האמירתית עושים עבודה מושקעת באמצעים בלתי מוגבלים להמחשת התרבות. מוזיאון דובאי ומוזאון האמירויות באבו דהאבי הם דוגמא מצוינת לתהליך. כלי חרס, אריגה, עבודות מתכת, יצור כלי נגינה ופיתוח השירה הבדואית וכמובן אין ספור של פסטיבלים לאורך השנה כולה מהווים נתח נרחב בחוויה האמירתית. המאכלים באמירויות הם סוג נוסף בהפצת המידע של משרד התרבות והמידע של השלטון באמירויות.  

IMG_1679.JPG

אבו דהאבי 

abu dhabi.png

העיר אבו דהבי

אבו דהאבי היא בירת איחוד האמירויות. האי המשולש הקטן אל מול חופי המפרץ הפרסי. התפתח באמצעות רווחים ממכירת נפט הופכת למרכז פיתוח גדול.ככל שהפרויקטים הגדולים תופשים תאוצה בבירה ההסתמכות על פירות הנפט הולכת ופוחתת. המרכזים המסחריים הכלכליים הופכים לאבן שואבת של כלכלת האמירויות. המון השקעות משותפות של גורמי חוץ לפדרציה משולבות השקעות אדירות ע"י מנהיגי האמירויות. הופכות לקרקע טובה להשקעות הניכרות בכל פינה באמירויות בכלל ואבו דהאבי בפרט.

abu dhabi.png
אבו דהאבי
האמירות הגדולה מבין 7 האמירויות
שטח המטרופולין שלה 67.340 קמ"ר (86.7%)
מספר תושביה 2.8 מיליון תושבים (29.0%)
האמיר של אבו דהאבי מוחמד בן זאייד אל נהיאן.
IMG_2364.JPG

אבו דהאבי 2020

IMG_1845.JPG

פארק חאליפה

IMG_1695.JPG

חגיגות 49 לאיחוד

פרטים ניתן לקבל כאן

בדף צור קשר

IMG_2087.JPG

הלובר אבו דהאבי

abu dhabi.png

אבו דהאבי שנות ה-60

ההסכם להבאת ולפתיחת מוזאון הלובר באבו דהאבי נערך ל-30 שנה בהן הם יחשבו שני מוזאונים שונים אך תתקיים בתמורה לסכום מוסכם מראש החלפה או הלוואה של יצירות למשך התקופה. החלטה המאשרת את ההסכם נפלה בפרלמנט הצרפתי ביום 9 אוקטובר 2007 בתמיכתו של הנשיא הצרפתי ז'אק שיראק. בתאריך

8 נובמבר 2017 נחנך המוזאון. כאות תודה לנשיא צרפת נקרא הרחוב המוביל למוזאון על שמו. מיקום המוזאון שנבחר היה האי סעדיאת. הלובר הוא חלק מתוכנית גרדיוזית שבמסגרתה יבנה גם מקבילה למוזאון הגוגנהיים שבבילבאו, ספרד.

למעבר לדף המלא של הלובר : לחץ כאן

IMG_2193.JPG

מסגד שייח' זאיד

abu dhabi.png

פאר היצירה המוסלמית

מסגד שייח' זאיד נבנה בעיר הבירה אבו דהאבי והוא "פאר היצירה המוסלמית" 11שנים של בניה מדוקדקת ומרהיבה לקח לאלפיים עובדים לבנות מסגד מהמפוארים בעולם שהוא גאוות האמירויות בכלל ואבו דהאבי בפרט. בצידו הוקדשה פינה קטנה לחלקת הקבר של הכוח המניע של איחוד האמירויות והיה נשיאה הראשון שייח' זאיד בן סולטן אל נהיאן שנפטר בשנת 2004 בתפילות שישי ובחגים המסגד מכיל מקומות ללמעלה מ 40 אלף מתפללים.

 


 

הכל על מסגד שייח זאיד לחץ כאן

ferrari 2.jpg

עולם הפרארי

abu dhabi.png

הפארק של פרארי באי יאס

הנחת אבן הפינה לפארק פרארי הונחה בשנת 2007 הפתיחה שלוש שנים ויום אחרי (4 נובמבר 2010) תחת אותה סככה ענקית פארק אטרקציות למשפחה בחסות אותו מפעל מכוניות ספורט פרארי איטליה. המתחם משתרע על 86 אלף מ"ר אטרקציות יחודיות לאתר מעניקים חוויה מיוחדת במינה עולם הפרארי עטור פרסים לאורך השנים. בשנת 2018 נבחר לפארק השעשועים הטוב במזרח התיכון. המתחם מחולק לארבעה אזורים פרמולה רוסה, האזור המשפחתי, אזור ההרפתקאות והאזור האיטלקי. 

 

 

כל הפרטים על פארק פרארי לחץ כאן

IMG_2076.JPG

קראוון צועני, וואן גוך

IMG_1630.JPG

המסגד בלילה

20201215_130842.jpg

מאמא רוסלה פרארי

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

IMG_1894.JPG

מנראת אל סעדיאת

המבנה התרבותי הראשון בסעדיאת

abu dhabi.png

אחד המקומות הפחות מוכרים לתייר. נמצא על האי סעדיאת קומפלקס חדשני שמאגד בתוכו גלריות מתחלפות עפ"י נושא. מיצגים חופשיים פזורים בגן שמסביב למוזאון. הכניסה לאתר חופשית. יתכן ותמצאו גלריה שהכניסה אליה בתשלום. הרבה אומנות מודרני ופוסט מודרנית. במקום מסעדה  איטלקית איכותית מאוד "לארטה" במתחם שנקרא המרפסת בתוך גן ירוק יפה. יש תמיד לעכוב אחרי התערוכות המוצגות במקום וזאת דרך אתר האינטרנט. בכל מקרה שילוב של ארוחת ערב ומוזיאון גם חוויה נחמדה מאוד.

כניסה חופשית 

אתר האינטרנט לחץ כאן

IMG_2264.JPG

עולם וורנר ברוס

חוויה משפחתית מרהיבה

abu dhabi.png

מהפרויקט של האי יאס באבו דהאבי. פארק ענק מלא אטרקציות בשילוב העולם של האחים וורנר, הכל מעולם הסרטים. דמויות תפאורות ובניינים. בשנת 2016 הודיעו האחים מירל וורנר על כניסתם לפרויקט. פארק השעשועים במתחם אף הוא מקורה וממוזג מפאת הטמפרטורות החמות באזור.24 יולי 2018 תאריך הפתיחה של פארק הוורנר ברוס. הכניסה היא יומית לאתר המחולק לשישה אזורים בהם גיבורי על באטמן טיסת האביר, סופרמן, סקובי דו ומוזיאון המסתורין. סלע מבוסס על סיפור משפחת קדמוני וכיכר אחת גדולה וורנר פיאצה חיקוי מרהיב של הוליווד של פעם. האתר נחשב לאחד המושקעים שבאתרי וורנר ברוס בעולם. המקום מומלץ למשפחות ליום של בילוי באווירה נוסטלגית.

מחיר כניסה יומי : מבוגר : 295 דרהאם

ילד : 230 דרהאם. 

לאתר וורנר ברוס אבו דהאבי :  לחץ כאן

IMG_1729.JPG

קסאר אל חוסן

המבנה העתיק באבו דהאבי

abu dhabi.png

המוזאון של היום שימש בעבר כמבצר לשמירה וניתוב של ספינות הסוחר. והוא נקרא חוסן אבו דהאבי פירושו המבצר של אבו דהאבי. נטען כי מי ששולט על חומות המבצר הוא השליט.המקום שימש מקום מושבו של שייח' שאחבוט בין השנים 1793-1816 במאה הקודמת המקום נבחר כאחד מהמקומות בהם קיימו את שיחות האיחוד בשלהי שנות השישים. שייח' זאיד בן סולטן אל נהיאן החליט להעביר את המקום לארכיון הלאומי. המוזאון מציג בצורה אסטטית ונאה את ההיסטוריה של הנמל באבו דהאבי של אז והשינויים שחלו בו. המתחם הגדול והרחבה המרכזית משמשים לפעילויות יזומות של מדיטציה, יוגה ספורט עממי.
המבנה הוא העתיק באבו דהאבי ומשמש כיד זיכרון למייסדי העיר ולהסטוריה שלה.

מחיר הכניסה : 30 דרהאם
מעל גיל 60 : הכניסה חופשית
לאתר קסאר אל חוסן :
לחץ כאן

IMG_1870.JPG
IMG_2329.JPG
IMG_1719.JPG

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

IMG_1781.JPG

פיירמונט אבו דובאי

קרוב לקניון המרינה 

abu dhabi.png

הבניין המיוחד, הבולט והמעניין באבו דאהבי הוא מלון פיירמונט שעל המרינה של העיר. חוף ים צמוד עם נוף מרהיב של האתרים החשובים באבו דהאבי כמו : ארמון האמירויות, קסאר אל וואטאן, הקורניש, כפר המורשת וכמובן המרינה של אבו דהאבי. פיירמונט היא רשת בתי מלון בעולם שבחרה באבו דהאבי כדי להקים בה את ספינת הדגל של הרשת. המלון הוא חלק מתכנית מתאר שלימה לקיום נופשים או אירוח ארוך טווח בעיר הבירה של האמירויות. גובהו 161 מ' המלון אמור להיפתח במרץ 2020 יש בו 563 חדרי אירוח מתוכם 249 הן דירות אירוח.

למעבר לדף המלא של הלובר : לחץ כאן

IMG_2448.JPG

קסאר אל וואטאן

ארמון הנשיאות 

abu dhabi.png

הארמון המלכותי נקרא קסאר אל וואטאן בתרגום ארמון העם. אכן בתאריך 11 מרץ 2019 נפתח הארמון לציבור וכל אחד רשאי לבקר בו.עד אז הוא שימש לביקורים של מנהיגים מהעולם, כינוסים ואירועים מיוחדים. בתוך הארמון המפואר גלריות קטנות המספרות את הסיפור ההסטורי של איחוד האמירויות בכלל ואבו דהאבי בפרט. מה רואים ? חוץ הארמון עשוי מגרניט ואבן גיר לבנים. הוא נבנה בסגנון ערבי מוסלמי עכשווי ברמה גבוהה מאוד.הצבע הלבן שולט בתוך הגן שמחוץ לארמון ועטור בצמחים מיוחדים.

 

לדף המלא של קסאר אל וואטאן:  לחץ כאן

IMG_1670.JPG

ארמון האמירויות

מלון שהוא ארמון

abu dhabi.png

ארמון האמירויות אחד הפרויקטים היקרים באמירויות את ההשקעה מביאה חברת "מנדרין אוריונטל" חברה מהונג קונג שבונה מלונות יוקרה בכל רחבי העולם. הבנין תוכנן ע"י האדריכל הבריטי ג'ון אליוט. בשיתוף פעולה עם רזה רחמניאן  שהיה אחראי על כל האלמנטים איסלמיים. במרכזו כיפה אחת גדולה השולטת על 114 כיפות כמספר הסורות בקוראן. הארמון יצירה מהממת ביופיה הכוללת 394 יחידות מגורים, 92 סוויטות ו-22 סוויטות מגורים. בקומת הפנטהאוז שמורה למלכים , שליטים ואנשים מכובדים מאוד. חדרי ישיבות ואולם לאירועים ל-2500 איש. חוף טבעי של 1.3 ק"מ הכולל מרינה.הבניה החלה בדצמבר 2001 והסתיימה בנובמבר 2005. מהפתיחה ועד 1 ינואר 2020 נוהל המלון ע"י רשת קמפינסקי.

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

להגדלת התמונה המבוקשת לחץ עליה

heritage.jpg

כפר מורשת 

נמצא בנקודת תצפית על העיר

abu dhabi.png

כפר המורשת הינו יחידה אחת במכלול שלם של פעילויות המנציחים את מורשת האמירויות בכלל ואבו דהאבי בפרט. המקום נחנך בשנת 2001 כדי להמשיך ולהפיץ את מורשת האמירויות. המורשת הימית, החקלאית והסביבה הפראית. המקום הוא מוזאון פתוח של מלאכת יד של נשים שוק (שוק אל ארשאן) סביבה ימית ומוזאון איסלם. עבודות מקוריות הנעשות במקום בזכוכית, כלי חרס, פגיונות, סירות עור וחריטת עץ. המקום מרשים מאוד ולדעתי מי שמעונין לעמוד על המורשת האמירתית, זה המקום. הכניסה חופשית ובלבד שתיקנו מהעבודות הנעשות במקום.

stars group.jpg

אנדרטת המייסדים

קבוצת הכוכבים בדמות שייח זאיד

abu dhabi.png

האנדרטה נמצאת באחת מפינות הצומת בסמוך לכיכר, בואכה לארמון האמירויות. מתחת לריבוע נמצא האולם עצמו המשמש כיד זכרון למנהיגי האמירויות שנפטרו ובמיוחד שייח זאיד בן אל סולטן אל נהיאן. הגן מסביב תגלו את העץ שמקליפות הזע שלו מכינים "סוואק" מן מברשת שיניים. כמו כן כותנה מדברית ואף "החינה". גולת הכותרת היא קבוצת הכוכבים היוצרת את דמותו של שייח' זאיד. האומן ראלף הלמיק תלה 1110 כבלים ושזר בהם צורות גיאומטריות שיוצרות את דמותו של שייח' זאיד. המקום מואר בלילה הכניסה היא חופשית רצוי להירשם לפני. להרשמה לחץ כאן

capital.jpg

שער הבירה

מחזיק שיא גיניס לבנין הנטוי בעולם

abu dhabi.png

בנייתו של הבנין אחד הגבוהים באבו דהאבי החלה בספטמבר 2007 והסתימה ב-2011 הפתיחה התקיימה  ביום 21 דצמבר 2011. מטרתו להיות הבנין עם הסטיה הגדולה שנבנתה אי פעם וכך הוא תוכנן. 18 מעלות סטיה לכוון מערב. בחודש יוני 2010 החזיק בשיא גיניס כמגדל הנטוי בעולם. גובהו 160 מטר שעליהן פרושות 35 קומות של משרדים, איזורי מסחר ומשמש כמרכז ההון של אבו דהאבי. הבנין מכיל 16 אלף מ"ר של מסחר.יסודות נבנו בעומק 30 מ' בתוך האדמה כדי לחזק את הבסיס של הבנין המורכב. נלקחו שיקולי רוחות והכנה להגנה מפני רעידות אדמה.הבנין שייך ל"מרכז לתערוכות הלאומי של אבו דהאבי

heritage.jpg

כפר מורשת 

נמצא בנקודת תצפית על העיר

abu dhabi.png

כפר המורשת הינו יחידה אחת במכלול שלם של פעילויות המנציחים את מורשת האמירויות בכלל ואבו דהאבי בפרט. המקום נחנך בשנת 2001 כדי להמשיך ולהפיץ את מורשת האמירויות. המורש הימית, החקלאית והסביבה הפראית. המקום הוא מוזאון פתוח של מלאכת יד של נשים שוק (שוק אל ארשאן) סביבה ימית ומוזאון איסלם. עבודות מקוריות הנעשות במקום בזכוכית, כלי חרס, פגיונות, סירות עור וחריטת עץ. המקום מרשים מאוד ולדעתי מי שמעונין לעמוד על המורשת האמירתית, זה המקום. הכניסה חופשית ובלבד שתיקנו מהעבודות הנעשות במקום.

dubai-safari-basic-1.jpg

ספארי מדברי

סיור בג'יפים למדבר 8 שעות

abu dhabi.png

באבו דהאבי תוכלו גם לצאת לסיור מדברי בג'יפים לעבר תצפית על השקיעה. בסיום תוכלו להתארח באוהל בדואי לקפה מהביל וארוחת ערב (ברביקיו) שבסיומה מופע פולקלור מדברי מקומי ורקדנית בטן. חייבים להירשם לפני היציאה. ישנם מוחרגים פעילויות שאינן כלולות במחיר הבסיסי כגון :ציורי חינה, דלפק ברים, תמונות במהלך הפעילות ועוד... יש לבדוק נושא ביטוחים (נהגי הג'יפים מאושרים לנסיעה מדברית) למרות שהענף הזה מסודר. הזדמנות מצוינת לצאת מהעיר הגדולה לעבר הדיונות. ולספוג אווירה מדברית. משך הסיור 8 שעות מהשעה 14:00 ועד 22:00 ליצירת קשר עם חברת עראביאן  לאתר האינטרנט. לחץ כאן

IMG_2250.JPG

קניון יאס

מגרש חניה ל- 10.000 מכוניות

abu dhabi.png

הקניון נבנה על האי יאס הוא משרת את תושבי אבו דהאבי והאי יאס. הבניה החלה בשנת 2011 והיתה אמורה להסתיים שנתיים אחרי אך, בגלל מרוץ מכוניות ה"פורמולה 1" שמסלולו מסביב לקניון נדחתה הפתיחה לנובמבר 2014. הקניון שנבנה חדשני מאוד בנוי רחובות של חנויות וכיכרות. שטחו המסחרי 235.000 מ"ר ומגרש החניה שלו בעל תכולה של 10.000 רכבים בו זמנית.שמו דגש על קניון "ירוק" מערכת מתוחכמת של פינוי אשפה ואיכות אוויר פנימית. התאורה ברובה מתבססת על תאורה הטבעית מבחוץ. הפרויקט הופקד בידי חברת הבניה הבלגית בסיקס. 18 מסעדות איכותיות באוויר הפתוח. מהפתיחה עד דצמבר 2015 ביקרו 20 מיליון מבקרים בקניון. לחובבי הקניות יאס מול, חובה !  

bottom of page